Zapowiedź rejestru firm pożyczkowych

http://zfp.org.pl/aktualnoci/

Dnia 30 września 2014 r. odbyła się Debata PAP Biznes. Z przeprowadzonych rozmów wynika, iż polski rynek pożyczkowy niezwłocznie potrzebuje nowych, licznych regulacji. Mówiąc o nowych zmianach debatujący mieli na uwadze szczególne dobro konsumenta i ochronę jego praw. Określono również, iż priorytetem rynku pożyczkowego musi stać się budowanie profesjonalnego, pozytywnego wizerunku, który będzie budził zaufanie pośród klientów. Szczególną uwagę zwrócono na negatywne podejście konsumentów do firm udzielających pożyczek. Nastawienie pozbawione jest wszelkiego zaufania. Koniecznie należy to zmienić, a stanie się to możliwe za sprawą nowych regulacji.

Podczas debaty wskazano, iż nowe zasady mają uporządkować rynek pożyczkowy w zakresie kosztów jakie ponoszą dotychczas klienci firm pożyczkowych. Postanowiono więc dokonać redukcji pozaodsetkowych kosztów kredytu. Ma to uchronić konsumentów przed nieuczciwym postępowaniem wielu firm pożyczkowych. Uczestnicy debaty zdradzają, iż kolejnym etapem zmian może być utworzenie rejestru firm pożyczkowych

Pomysł spotkał się z pozytywnym odbiorem. Wnet został poparty przez większość debatujących. Rejestr byłby szansą dla dzisiejszych konsumentów, którzy mogliby w ten sposób uniknąć kontaktu z pożyczkowymi oszustami. Specyfiką rejestru ma być to, iż znajdować się w nim będą firmy, które uchodzą za nieuczciwe. O markach solidnych i rzetelnych nie będzie tam żadnych informacji. Do projektu przygotowuje się już Biuro Informacji Kredytowej, które obecnie współpracuje z 13 firmami pożyczkowymi i przewiduje współpracę z kolejnymi dziesięcioma.

Szczegółowe informacje są tu.

Źródło:http://zfp.org.pl/aktualnoci/

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments

Zarejestruj swoją firmę pożyczkową w łatwy i szybki sposób! Oferujemy profesjonalną pomoc w procesie rejestracji, gwarantując pełne załatwienie formalności. Skorzystaj z naszej oferty i rozpocznij działalność już teraz!

Witam. Czy ktoś może polecić jakąś sprawdzoną firmę pożyczkową?
Bardzo proszę o jakąś podpowiedź