Raporty Biura Informacji Kredytowej

Biuro Informacji Kredytowej jest systemem w którym generują się i zbierają wszystkie informacje na temat osób fizycznych i przedsiębiorstw decydujących się na umowę kredytową. Znajdują się w niej wszelkie informacje na temat podmiotów podejmujących zobowiązania kredytowe, dotychczasowej historii spłaty zobowiązań, ilości oraz terminowości podejmowanych spłat czy też poręczeń, na które zdecydowała się osoba fizyczna/firma. Raz w miesiącu banki i instytucje finansowe wysyłają do systemu informacje na temat swoich klientów.

Jakiego typu informacje można uzyskać decydując się na zamówienie raportu BIK-u?

We wstępie raport zawiera wszystkie informacje osobowe. Kolejne treści dotyczą sumy wszystkich rachunków i zapytań/starań o udzielenie kredytów. W zestawieniu będą znajdowały się wszystkie banki, które udzieliły nam kredytu lub sprawdzały na w bazach BIK-u (samo staranie się o kredyt zostawia ślad w systemie). Podstawowe informacje tj. kredytowe, dotyczą wszystkich sytuacji starania się o kredyt, które jest równoznaczne ze złożeniem wniosku w banku lub instytucji finansowej. Informacje monitorujące dotyczą historii kredytowej klienta, czyli są ściśle związane z udzielonymi kredytami i historią ich spłat. Kolejne informacje są związane z tzw. zarządzaniem klientem. Jeżeli bank lub instytucja finansowa chce zdecydować się na zaproponowanie innej formy wsparcia finansowego dla klienta (np. karta kredytowa), z reguły korzysta z tej części raportu. Wszystkie rachunki kredytowe zostały w raporcie podzielone na trzy kategorie: ratalne, limity i pozostałe. W systemie można znaleźć informacje o kredytach obowiązujących (spłacalnych) lub o rachunkach już zamkniętych. W każdym przypadku jest możliwość sprawdzenia historii kredytu (dotyczącej choćby terminowości spłat).

Raporty Biura Informacji Kredytowej

Istnieje możliwość zamówienia trzech typów raportu BIK. Pierwsza dotyczy podstawowych informacji i danych, które instytucja udziela bezpłatnie (udostępnić można tego typu raport raz na 6 miesięcy). Inna opcja to tzw. raport PLUS, który obejmuje cały obraz historii kredytowej oraz wszelkie informacje dotyczące zapytań banków o klienta (widać ile razy dany klient starał się o kredyt). Jest możliwość również zamówienia raportu PLUS z Punktową Oceną (tzw. scoring). Raport tego typu zawiera informację o punktowej ocenie klienta starającego się o kredyt (dwujęzyczna wersja kosztuje 60 złotych). Ostatnia, najbardziej rozszerzona wersja, zawiera wszystkie informacje, które pozwolą zorientować się i ocenić wiarygodność klienta. Raport można zamówić poprzez stronę internetową Biura, gdzie znajduje się wniosek o udzielenie raportu. Po wniesieniu ustalonej opłaty, raport możemy uzyskać pocztą lub odebrać go osobiście w siedzibie Biura.

W rubryce raportu zatytułowanej „Dane sumaryczne szczegółowe” znajdują się w zasadzie wszystkie informacje o historii kredytowej i obecnych zobowiązaniach. Można w tym miejscu sprawdzić kiedy i jak długo podmiot zwlekał ze spłatą raty kredytu. Jest to brane pod uwagę przy ocenie wiarygodności kredytowej. Jeżeli opóźnienia przekraczają 30 dni jest możliwość pojawienia się problemów przy staraniu o kolejny kredyt. W raporcie jest również miejsce, gdzie są podsumowane wszystkie zobowiązania przeterminowane. Każdy fragment zapisu w tym miejscu o kredytobiorcy powoduje problemy i opóźnienia w uzyskaniu kolejnego kredytu. Inne zestawienie dotyczy obecnie spłacanych kredytów. Jest możliwość uzyskania w tym miejscu informacji o łącznej sumie aktualnych zobowiązań (ratalne kredyty) oraz stan limitów odnawialnych, które stanowią potencjalne zadłużenie. Dlaczego limity kredytowe są w tym miejscu brane pod uwagę (nawet jeżeli nie są wykorzystywane)? Jak zostało wspomniane wcześniej jest to tzw. potencjalne zadłużenie, podmiot/osoba posiadająca tego typu możliwości finansowe zawsze może z nich skorzystać. Zdarza się często, że rezygnując z kart kredytowych automatycznie zostaje podniesiona zdolność kredytowa.

Samoświadomość kluczem do sukcesu

Dobrym rozwiązaniem jest pobranie raportu z BIK o własnych zobowiązaniach i zweryfikowanie ich z rzeczywistością. Jest możliwość sprawdzenia autentyczności danych oraz czy wszystkie informacje są na bieżąco aktualizowane. Co należy robić, gdy zawarte dane w raporcie są sprzeczne z prawdą? Należy zgłosić się do placówki, której owe informacje dotyczą, gdyż to właśnie banki i instytucje finansowe odpowiadają za treść przekazywanych informacji. Biuro Informacji Kredytowej tylko posiada system, który generuje wszystkie informacje. Pamiętać należy przy okazji o 30-dniowym cyklu odświeżania wszystkich informacji. Raport o statusie podmiotu nie może zostać zmieniony w inny sposób, niż przez kolejny, zaktualizowany raport wysłany przez bank.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
6 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments

Jakie raporty oferuje Biuro Informacji Kredytowej?

Szanowni Państwo,

Jesteśmy zespołem specjalistów z wieloletnim doświadczeniem w dziedzinie Raportów Biura Informacji Kredytowej. Chcielibyśmy przedstawić Państwu naszą ofertę, która ma na celu zapewnienie pełnej informacji dotyczącej historii kredytowej.

Nasze raporty są kompleksowe i zawierają wszystkie istotne dane, które są niezbędne do podejmowania informowanych decyzji finansowych. Dostarczamy precyzyjne informacje dotyczące historii kredytowej, w tym wszelkich zobowiązań finansowych, spłaty kredytów, opóźnień w płatnościach, a także informacji o sprawach windykacyjnych czy upadłości.

Jesteśmy w pełni świadomi, jak ważne jest dla naszych klientów mieć dostęp do rzetelnych informacji dotyczących swojej historii kredytowej. Dlatego dbamy o to, aby nasze raporty były precyzyjne, zgodne z wymogami prawa i utrzymane w pełnej poufności.

Jako zespół profesjonalistów, chcemy zapewnić Państwu pełne wsparcie w zakresie Raportów Biura Informacji Kredytowej. Nasze usługi są nie tylko dokładne i niezawodne, ale również dostępne w atrakcyjnych cenach.

Zachęcamy do skorzystania z naszej oferty i dołączenia do grona zadowolonych klientów, którzy mogą polegać na jakości naszych raportów biura informacji kredytowej.

Dziękujemy za zainteresowanie naszą ofertą i czekamy na kontakt w celu bliższego omówienia szczegółów.

Zapewniamy szybkie i precyzyjne raporty Biura Informacji Kredytowej. Działamy terminowo i poufnie, dostarczając wam niezbędne informacje dotyczące historii kredytowej. Skorzystajcie z naszej profesjonalnej obsługi już dziś!

Z przyjemnością przedstawiamy naszą ofertę dotyczącą raportów Biura Informacji Kredytowej. Nasza firma specjalizuje się w dostarczaniu kompleksowych i rzetelnych raportów kredytowych, które pomagają naszym klientom podejmować świadome decyzje finansowe.

Nasi doświadczeni analitycy gromadzą najnowsze informacje z Biura Informacji Kredytowej, aby dostarczyć raporty zawierające pełny obraz sytuacji kredytowej danej osoby lub firmy. Nasze raporty są klarowne, łatwe do zrozumienia i zawierają istotne informacje dotyczące historii kredytowej, zadłużenia, terminowości spłat oraz wszelkich zaległości.

Dzięki naszym raportom klienci mogą szybko ocenić ryzyko związane z udzieleniem kredytu lub zawarciem umowy finansowej. Nasza oferta jest skierowana zarówno do instytucji finansowych, firm działających w branży finansowej, jak i osób prywatnych zainteresowanych sprawdzeniem swojej historii kredytowej.

Zaufaj profesjonalizmowi naszego zespołu i skorzystaj z naszych usług, aby mieć pewność, że podejmujesz trafne decyzje finansowe oparte na solidnych informacjach.

Witam. Chcesz dowiedzieć się więcej o raportach Biura Informacji Kredytowej (BIK) w Polsce

Witam. Chciałbym dowiedzieć się więcej na temat raportów Biura Informacji Kredytowej. prosze o informacje