Pożyczki konsolidacyjne pozabankowe

Pożyczki konsolidacyjne pozabankowe to łatwa i szybka droga do oddłużenia. Zamiana kilku zobowiązań na jedno, wielokrotnie niższe. Szansa na oddłużenie nawet dla osób mocno zadłużonych z zamkniętą drogą do kredytu konsolidacyjnego bankowego. Szybko i bez zbędnych formalności.

Pożyczki konsolidacyjne pozabankowe to szansa na konsolidację zadłużenia, czyli swoiste oddłużenie, dla wszystkich tych, których pomocy w konsolidacji długów odmówiły banki. Bo choć pożyczki konsolidacyjne przeznaczone są przecież dla osób zadłużonych, to sztywne prawo bankowe, którego banki zobowiązane są przestrzegać,  znacząco utrudnia wzięcie kredytu konsolidacyjnego przez osoby, które, paradoksalnie, najbardziej by go potrzebowały.

Takie problemy nie występują w przypadku starań o pożyczki konsolidacyjne, które, jako twór pozabankowy, nie są zobowiązane przestrzegać prawa, które dotyczy tylko banków. Stąd możliwość otrzymania pożyczki konsolidacyjnej nawet przez osoby, które są bardzo mocno zadłużone, a dodatkowo nawet posiadają niespecjalnie dobrą historię w Biurze Informacji Kredytowej, gdzie odnotowywane są wszystkie opóźnienia i problemy z płatnościami do kilku lat wstecz. Pożyczkodawców nie interesują przeszłe problemy ze spłatą, bo pożyczkodawcy skupiają się na teraźniejszości i na teraźniejszych możliwościach spłaty zobowiązania.

Pożyczki konsolidacyjne nie tylko zmieniają kilka zobowiązań w jedno. Główną zaletą pożyczek konsolidacyjnych jest zmiana wysokości miesięcznego zobowiązania na takie, które jest nawet kilkukrotnie niższe, a zatem dużo łatwiejsze do spłaty.

Konsolidacji można poddać zadłużenie z wielu różnych źródeł, w tym:

  • z kredytów i pożyczek gotówkowych
  • z pożyczek/kredytów samochodowych
  • debetu na koncie bankowym
  • limitu w kartach kredytowych
  • kredytów hipotecznych
  • pożyczek hipotecznych

Starania o konsolidację zadłużenia można podjąć nawet nie mogąc przedstawić żadnego zabezpieczenia pożyczki, choć w tym wypadku maksymalna suma konsolidacji będzie oczywiście stosownie niższa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *