Pożyczka dla komornika

Natychmiastowe wsparcie pieniężne bez zbędnych formalności. Sprawdź jak szybko dostać pieniądze bez poręczycieli i zabezpieczeń. Pożyczka dla komornika bez zaświadczeń o dochodach! Ty też możesz mieć dodatkowe pieniądze na dowolny cel! Złóż wniosek online przez Internet, a pieniądze dostaniesz tego samego dnia! Gotówka dla wszystkich bez BIK i KRD.

Co to jest pożyczka każdy wie i pewnie nieraz się o nią ubiegał. Kiedy jednak nie spłaca się jej na czas, a raczej zalega z płatnościami, to wtedy pożyczkę przejąć może komornik. Czym tak naprawdę jest pożyczka dla komornika? Kiedy przejmuje zaległe zobowiązania? Kto oddaje pożyczkę dla komornika?

Definicja pożyczki…

Pożyczka – operacja polegająca na udzieleniu przez osobę fizyczną lub instytucję określonej kwoty środków pieniężnych lub określonych przedmiotów do dyspozycji pożyczkobiorcy, na czas oznaczony lub nieoznaczony (jeżeli termin zwrotu pożyczki nie jest oznaczony, dłużnik zobowiązany jest zwrócić pożyczkę w ciągu sześciu tygodni po wypowiedzeniu przez dającego pożyczkę – art. 723 kc). A czym jest pożyczka dla komornika? Prawie tym samym, tylko że on ma za zadanie ściągnąć zobowiązania.

Komornik a dług…

Jeśli dłużnik nie przejawia woli współpracy z windykatorem, czyli nie reaguje na pisma i telefony, firma windykacyjna znajdzie inne sposoby, by pożyczkę dla komornika odebrać. Mając tytuł wykonawczy, komornik przede wszystkim ma prawo wejść do mieszkania. Trzeba go wpuścić, ponieważ nakazuje to rozporządzenie ministra sprawiedliwości. Jeśli nie wpuści się komornika, wróci z policją, a ta może nawet wyważyć drzwi, aby umożliwić odebranie pożyczki dla komornika i przeprowadzenie egzekucji.

Prawa komornika…

W praktyce komornik, mając prawo opisać i zająć wszystkie ruchomości znajdujące się we władaniu dłużnika, opisuje i zajmuje po prostu wszystkie przedmioty wartościowe. Następnie może je sprzedać, aby uzyskać środki na zaspokojenie wierzytelności. A co jeśli ruchomości należące do dłużnika nie są w jego władaniu, tylko osoby trzeciej? Na przykład jeśli dłużnik pożyczy swoje kino domowe sąsiadom? Komornik może je zająć, jeśli sąsiedzi przyznają, że to przedmiot należący do dłużnika, albo po prostu zgodzą się na zajęcie. W innym wypadku nie może tego zrobić, nawet jeśli chce odebrać pożyczkę dla komornika.

Czego nie może zająć…

Egzekucja komornicza obejmuje rzeczy należące wyłącznie do dłużnika. Komornikowi nie wolno jednak np. zająć narzędzi niezbędnych dłużnikowi do pracy zarobkowej (wyjątkiem są tu pojazdy mechaniczne), tak zwanych przedmiotów urządzenia domowego, czyli np. pościeli i ubrań, czy przedmiotów służących do wykonywania praktyk religijnych.

0 0 votes
Article Rating
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments

Co wiecie o komornikach?

Witam. Proszę o pomoc. Jaka wybrać firmę pożyczkową, aby spłacić komornika i wyjść z długów? Proszę o pilna pomoc. Chodzi mi o kwotę ok. 30 000 zł. Mam nóż na gardle!