Ocena BIK a historia kredytowa

Historia kredytowa ma bardzo istotny wpływ na ocenę, jaką wystawia konsumentowi Biuro Informacji Kredytowej. Ta z kolei jest jednym z najważniejszych czynników wpływających na otrzymanie kredytu czy możliwość zakupu na raty. Posiadanie wcześniejszych zaległości w spłacie kredytu wpływają na naszą ocenę w Biurze Informacji Kredytowej znacznie bardziej negatywnie, niż pozostałe czynniki.

Opóźnienia w spłacie

W sytuacji, kiedy kredytobiorca nie uiści raty kredytu do sześćdziesięciu od wskazanego terminu kredytodawca może poinformować nas, że nasze dane zostanę przekazane do przetwarzania przez BIK. Wówczas przez okres pięciu lat informacja o takim opóźnieniu w opłatach będzie dostępna i będzie rzutowała na wiarygodność konsumenta podczas weryfikacji z danymi BIK. Konsekwencje mogą być bardzo niewygodne, warto zatem rozważyć możliwość, które zapobiegną zaniżenia oceny historii kredytowej.

Kontakt z bankiem

Aby zapobiec utracie wiarygodności w przypadki chęci podjęcia kredytu, warto w momencie, kiedy przewiduje się możliwe opóźnienia w spłatach swoich zobowiązań skontaktować się z bankiem. Jeżeli klient konstruktywnie i z inicjatywą podchodzi do kwestii możliwego zadłużenia, bank nie odnosi żadnych korzyści z utrudniania swojemu klientowi kondycji finansowej. To całkiem oczywiste – jeżeli klient będzie miał kłopoty finansowe, to jego bank będzie miał mniej pieniędzy. Należy zatem postrzegać go jako potencjalnego partnera w szukaniu rozwiązaniu problemu.

Spirala zadłużenia

Terminem spirala zadłużenia określa się sytuację, w której długi wynikające z kliku działań wraz z odsetkami tworzą bardzo skomplikowany problem. Tak trudna sytuacja jest zazwyczaj wynikiem nieracjonalnej reakcji dłużnika już na pierwsze wezwania do zapłaty: przykład może stanowić próba opłacenia długu pieniędzmi zaciągniętymi z kolejnego kredytu. Rezultatem, zamiast spodziewanego wyjścia z długów, jest ich znaczne powiększenie się.
Drugim z popełnianych błędów jest bagatelizacja problemu i nierozsądny nawyk czekania, aż rozwiąże się on sam. To, że takie myślenie jest od początku do końca błędne świadczą dwa czynniki.

Odsetki

Z każdym dniem kwota zadłużenia się zwiększa o rosnące odsetki. Nawet takie mechanizmy zapobiegające zadłużeniu, jak tak zwane wakacje kredytowe, czyli tymczasowe zawieszenie obowiązki spłaty zobowiązań nie hamują wzrostu odsetek. Bywa, że dłużnik procent narastających odsetek w ciągu roku uważają za tak, niewielki, że nie wpłynie ona na spłatę kredytu. Dłużnik powinien unikać tego typu wniosków i znaleźć rozwiązanie problemu jak najszybciej.

Utrata wiarygodności w oczach wierzyciela

Bank lub inna firma, której konsument winny jest pieniądze zinterpretuje bagatelizowanie problemu jako nieprofesjonalne, a osobę, które tak postępuje, za niegodną czasu i uwagi, przez co nie będzie szukać polubownych metod porozumienia i szybciej zwróci się do komornika odbierając zadłużonemu prawo do skorzystania z wszelkich możliwości, które mogłyby uczynić spłatę możliwą i niezbyt uciążliwą.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
6 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments

Czy negatywna historia kredytowa jest wtedy kiedy jeszcze nigdy nie brałem kredytu?

Nie, jest ona wtedy kiedy nie spłacałeś kredytu bądź innej usługi banku na czas

Nasza firma specjalizuje się w ocenie BIK oraz historii kredytowej klientów. Posiadamy długoletnie doświadczenie w branży finansowej i doskonale rozumiemy jak ważna jest wiarygodność kredytowa dla Państwa i Państwa biznesów.

Oferujemy kompleksową analizę i ocenę raportów BIK oraz historii kredytowej klientów. Nasz zespół ekspertów jest doskonale zaznajomiony z dziedziną i posiada szeroką wiedzę na temat aktualnych przepisów prawnych i procedur, które dotyczą oceny BIK oraz historii kredytowej. Korzystamy z najnowocześniejszych technologii i narzędzi, aby dostarczyć Państwu najbardziej precyzyjne i rzetelne wyniki.

Nasza oferta obejmuje również wsparcie doradcze, jeśli chodzi o poprawę oceny BIK oraz historii kredytowej. Doradzamy klientom w zakresie podejmowania odpowiednich działań, które mogą wpływać na poprawę ich wiarygodności kredytowej. Oferujemy także szkolenia i warsztaty dla klientów, którzy chcą się lepiej zrozumieć proces oceny BIK oraz historii kredytowej i nauczyć się jak skutecznie zarządzać swoimi finansami.

Zapewniamy kompleksowe, profesjonalne i poufne podejście do oceny BIK oraz historii kredytowej. Naszym celem jest pomoc klientom w osiągnięciu lepszej wiarygodności kredytowej i zwiększeniu szans na uzyskanie korzystnych warunków kredytowych. Skontaktuj się z nami już dziś, aby dowiedzieć się więcej o naszej ofercie i jak możemy pomóc Państwu.

Jaka parabanki oceniają BIK (Biura Informacji Kredytowej)? Czy z wpisami w BIK mam szansę gdzieś zaciągnąć pożyczkę?

Oferujemy Państwu kompleksową ocenę BIK oraz historii kredytowej. Działamy szybko, skrupulatnie i zgodnie z obowiązującymi przepisami. Zapewniamy pełną poufność danych oraz profesjonalne podejście. Skorzystaj z naszej oferty i zyskaj pewność w podejmowaniu decyzji kredytowych.

Oferujemy Państwu kompleksową ocenę BIK oraz historii kredytowej. Działamy szybko, skrupulatnie i zgodnie z obowiązującymi przepisami. Zapewniamy pełną poufność danych oraz profesjonalne podejście. Skorzystaj z naszej oferty i zyskaj pewność w podejmowaniu decyzji kredytowych.