O wezwaniu do zapłaty

Jeżeli otrzymałeś wezwanie do zapłaty, z pewnością wiesz, że pierwsza reakcja to pojawienie się pytania: co teraz robić? Najważniejsze – zachować spokój i dokładnie przeanalizować treść otrzymanego dokumentu. Powiedzieć, że wezwanie do zapłaty to prosta informacja o zadłużeniu to zbyt mało. To swoiste kompendium wiedzy, w którym powinny znaleźć się wszystkie niezbędne dane do tego, aby sprawnie i szybko zażegnać problem zadłużenia. W każdym wezwaniu znajdziesz zatem następujące dane:

Wierzyciel

Wezwanie do zapłaty z pewnością będzie zawierać informacje, które pozwolą na identyfikacje osoby bądź instytucji, której jesteś dłużnikiem. Daje to możliwość przeanalizowania konkretnych rachunków i sprecyzowania problematyki.

Powód zadłużenia

Zwykle w wezwaniu do zapłaty powinny być także dostępne informacje o dokumentach, z których wynika zadłużenie. Mogą one posłużyć jako swojego rodzaju odnośnik do konkretnej usługi lub zakupu, którego powodem stało się zadłużenie.

Wysokość zadłużenia

Jedno z najważniejszych zagadnień to konkretna wartość długu. W zależności od tego, jakimi kwotami na dany moment dysponuje zadłużony może ona posłużyć na przykład jako podstawa do opracowania planu spłaty poprzez zmiany w systemie spłacania długu. Należy jednak pamiętać, że kwota zadłużenia rośnie z każdym dniem, w którym naliczane są odsetki. Dlatego to takie ważne, by wezwanie do zapłaty potraktować priorytetowo i odnieść się do niego jak najszybciej.

Numer rachunku dla wpłaty

To również bardzo ważna informacja, która uniemożliwia dokonania spłaty długów na niewłaściwy rachunek, a więc zapobiega ewentualnym komplikacjom i niedomówieniom.

Jak widać dokładna analiza wezwania do zapłaty stanowi punkt wyjścia dla dalszego planowania działań. Jest to dokument, który jest podstawowym narzędziem służącym orientacji zadłużonego w swoim problemie i jednocześnie jest pomocny w odnalezieniu właściwego rozwiązania.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
4 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments

Co jeśli zignoruje wezwanie do zapłaty?
Jak go nie odbiore to co?

Kto może zostać moim osobistym poręczycielem?

kazda osoba, ktora jest wiarygodna

Jakie pożyczki mogą zaciągać nowi klienci?