W przypadku otrzymania do zapłaty długów od firmy windykacyjnej należy zauważyć, że kontakt z jej strony oznacza, że postępowanie nie zostało skierowane do sądu. Zadłużony ma więc ostatnią szansę na rozwiązanie problemu i powinien ją umiejętnie wykorzystać.
Trudne początki
Automatyczną reakcją na otrzymanie wezwania do zapłaty powinna być akceptacja istnienia problemu oraz zaplanowanie działania. Zadłużony zatem zobowiązany jest do odpowiedzenia sobie na szereg pytań dotyczących gospodarowania jego osobistym budżetem i opracowania sposobu oszczędzania, który będzie na tyle skuteczny, by utworzył w dostępnych środkach zasób pozwalający na systematyczne spłacanie należności.
Konfrontacja
Kolejnym kamieniem milowym na drodze do wyjścia z długów jest kontakt z przedstawicielem instytucji zabiegającej o zwrócenie długów. Jemu również zależy, aby klient przestał być dłużnikiem. Można więc przyjąć, że zadłużony i przedstawiciel windykacji mają ten sam cel do zrealizowania, czyli usunięcie zadłużenia. Tylko od sposobu ich współpracy zależy jak zostanie on osiągnięty. Niezbędne dla kontaktu z firmą windykacyjną informacje znajdują się w otrzymanej korespondencji. W tym przypadku to zadłużony jest subiektem – od niego zależy samo nawiązanie relacji i to, w jakim tonie będzie ona utrzymana. Niezbędne jest zatem zachowanie spokoju, rzetelna i profesjonalna postawa oraz określenie swoich możliwości spłaty długu.
Sukces
Można uznać, że podstawą sukcesu w wyjściu z długów są trzy elementy. Pierwszym z nich jest rzetelna analiza sytuacji i możliwie najbardziej obiektywne określenie swojej sytuacji finansowej w momencie otrzymania wezwania do zapłaty. Bez tego czynnika niemożliwe będzie określenie wygodnej i rzeczywiście możliwej do wcielenia w życie metody wyjścia z długów. Drugim elementem jest nawiązanie kontaktu, wola zaistnienia aktu komunikacji. Warto w tej sytuacji pamiętać, że zarówno zadłużony, jak i windykator mają przed sobą dokładnie to samo zadanie, z którego w ten lub inny sposób muszą się wywiązać. Jeśli dłużnik unika szczerej rozmowy o problemie – wówczas działa tylko na swoją niekorzyść, gdyż zmusza osobę, która potencjalnie mogła być jego największym wsparciem w odzyskaniu płynności finansowej, do podjęcia bardziej stanowczych kroków. Trzecim elementem jest oczywiście systematyczne spłacanie długu z uwzględnieniem poprzednich dwóch elementów, czyli kwotą środków jaką na ten cel dysponuje dłużnik oraz warunkami, które wynegocjował z przedstawicielem firmy windykacyjnej. Wówczas pozostaje tylko cierpliwie czekać na efekty i cieszyć się zbliżającą się perspektywą odzyskania lepszej kondycji finansowej.
Prywatne osoby tez moga wyslac takie wezwanie?
Jakie pożyczki zaciągają osoby bezrobotne?
przede wszystkim te bez BIK no i nieraz na oświadczenie jeśli mają jakieś zasiłki itp
Jak często można zaciągać pożyczki?
tak często, jak tego będziesz potrzebować, na przykład zaraz po spłacie poprzedniej pożyczki. Bo pamiętać trzeba, że dwóch na raz pożyczek się nie dostanie
Jakie osoby mogą najszybciej uzyskać pożyczkę?
witam. jak napisać wezwanie do zapłaty? Czy ktoś może mi podpowiedzieć?