Jak usunąć negatywny wpis w BIK?

Wiele firm przekonuje, że może pomóc dłużnikom w wyczyszczeniu ich złej historii kredytowej w BIK. Niestety, często skuteczność działania takich firm dalece odbiega od tego, co obiecują one w reklamach. Równocześnie należy podkreślić, że zapotrzebowanie na tego typu usługi jest bardzo duże i coraz więcej osób daje się skusić obietnicom wyczyszczenia negatywnej historii w BIK-u.

Czcze obietnice

Kancelarie, które obiecują, że wyczyszczą negatywną historię w bazie BIK, najczęściej żądają za swoje usługi horrendalnie wysokich kwot. Biorąc pod uwagę fakt, że raport z BIK-u można uzyskać za darmo raz na pół roku (trzeba w tym celu sporządzić odpowiedni wniosek, jednak nie jest to trudne – jego wzór można znaleźć w Internecie), a wszystkie pisma wysyłane do wierzycieli można napisać samodzielnie, bez trudu można zauważyć, że korzystanie z usług tego typu firm to gra nie warta świeczki.

Ponadto zapewnienia o indywidualnym podejściu do klienta również nie znajdują odzwierciedlenia w rzeczywistości. Kancelarie często wysyłają do wierzycieli pisma, które dalece odbiegają od kanonów pism prawniczych i zazwyczaj są tworzone na podstawie szablonów, w których zmieniane są tylko dane klientów. Nie warto również kierować się anonimowymi opiniami o tychże kancelariach – wszystkie pozytywne wpisy na forach internetowych, to marketing szeptany, czyli zwykła reklama.

Przykra rzeczywistość

Firmy obiecujące wyczyszczenie złej historii w BIK, zazwyczaj nie wysyłają do wierzycieli wniosków o usunięcie negatywnego wpisu. Zwracają się do nich natomiast z prośbą o restrukturyzację długu i zawarcie ugody. Takie pismo może wystosować do wierzyciela także dłużnik. Nie dość, że nie będzie musiał za to płacić, to pokaże również swoją dobrą wolę i chęć do spłaty zadłużenia. Dłużnik nie musi także obawiać się, że jeśli samodzielnie napisze pismo, zostanie zignorowany.

Ponadto kancelarie przekonują, że mimo obowiązku przechowywania negatywnych wpisów w BIK-u przez 5 lat od dnia spłaty przeterminowanego kredytu, można usunąć wpisy o nich dzięki pomocy pracowników kancelarii. Co prawda, nie jest to nieprawdziwa informacja, jednak firmy obiecujące czyszczenie negatywnej historii w BIK, nie dodają, że usunięcie takich wpisów po spłacie należności jest możliwe jedynie, gdy opóźnienie nie było większe niż 60 dni i nie minęło więcej niż 30 dni od chwili poinformowania o tym fakcie dłużnika.

Co można zrobić?

Mimo że efekty działań kancelarii, które reklamują się usuwaniem negatywnych wpisów w BIK-u, są mizerne, trzeba pamiętać, że złe wpisy można usunąć. Najlepiej jednak postarać się o to samodzielnie i nie narażać się na niepotrzebne koszty. Należy zwrócić się do wierzyciela z wnioskiem o usunięcie wpisu, a jeśli dług był przekazany do windykacji – musimy złożyć taki sam wniosek również u windykatora.

Trzeba jednak pamiętać, że gdy opóźnienia będą zbyt duże, najprawdopodobniej nie uda nam się nic zrobić – usunięcie negatywnej informacji będzie wtedy zależało jedynie od dobrej woli wierzyciela.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments

Potrzebujesz pomocy w usunięciu negatywnego wpisu w BIK? Zajmiemy się tym za Ciebie! Skutecznie usuniemy negatywny wpis z Twojego raportu BIK, aby pomóc Ci poprawić swoją sytuację kredytową.

Skontaktuj się z nami już teraz, aby uzyskać więcej informacji i rozpocząć proces usuwania wpisu.

Witaj,

Chcieliśmy Ci przedstawić naszą ofertę pomocy w usuwaniu negatywnego wpisu w Biurze Informacji Kredytowej (BIK). Nasza firma specjalizuje się w obszarze ochrony danych i rozwiązywaniu problemów związanych z negatywnymi wpisami w BIK.

Jako doświadczeni eksperci, wiemy, jak negatywne wpisy w BIK mogą mieć negatywny wpływ na Twoją zdolność kredytową i życie finansowe. Naszym celem jest pomóc Ci w usunięciu nieuprawnionego wpisu i przywróceniu Twojego czystego kredytowego reputacji.

Nasze usługi obejmują:

1. Analiza Twojego przypadku: Przeprowadzimy szczegółową analizę Twojego negatywnego wpisu w BIK i zbadamy wszelkie nieprawidłowości lub naruszenia w procesie jego zgłaszania.

2. Kontakt z instytucją zgłaszającą: Skontaktujemy się bezpośrednio z instytucją, która zgłosiła negatywny wpis w Twoim imieniu, aby uzyskać wyjaśnienia i ewentualne skorygowanie informacji.

3. Odwołanie i monitorowanie: Przygotujemy i złożymy odwołanie w Twoim imieniu oraz będziemy monitorować postępy, aby zapewnić skuteczne usuwanie wpisu.

4. Doradztwo i wsparcie: Zapewniamy Ci całodobowe wsparcie i doradztwo w przypadku dodatkowych pytań lub wątpliwości.

Nasza oferta jest spersonalizowana i dostosowana do Twoich indywidualnych potrzeb. Gwarantujemy profesjonalizm, poufność i zaangażowanie w proces usuwania negatywnego wpisu w BIK.

Skontaktuj się z nami już dziś, aby rozpocząć proces czyszczenia BIK!

Jak mogę usunąć negatywny wpis w Biurze Informacji Kredytowej (BIK)?