Dobra historia w Rejestrze Dłużników ERIF

Wiele osób nie zdaje sobie sprawy, że w bazie ERIF są zawarte nie tylko informacje o dłużnikach, którzy nie realizują swoich zobowiązań w terminie, ale także o osobach będących ich przeciwieństwem. Biura Informacji Gospodarczej (czyli tzw. rejestry dłużników) gromadzą bowiem dane także o pozytywnej spłacie wierzytelności i udostępniają te informacje podmiotom, które w przyszłości mogą udzielić nam kolejnej pożyczki. Dobra historia kredytowa może więc nam pomóc w wynegocjowaniu lepszych warunków kolejnego kredytu lub innych usług bankowych.

Korzyści

Korzyści płynące z udostępniania informacji o dłużnikach są dobre dla wszystkich. Dłużnicy mogą bowiem pokazać, że są osobami rzetelnymi i uczciwymi, a instytucje finansowe mają świadomość z jakim klientem mają do czynienia. Baza danych ERIF jest bowiem na bieżąco aktualizowana. Wprowadzane do niej zmiany wskazują obecnie na pojawienie się dużej liczby dłużników o dobrej historii kredytowej, co jest bardzo pozytywnym trendem. Coraz więcej Polaków wie bowiem, że pozytywne informacje o nich są bardzo ważne i pozwalają na prawidłową ocenę ryzyka płynącego ze współpracy z nimi. Dobra historia kredytowa powoduje, że konsument przestaje być anonimowy na rynku usług bankowych.

Co wpływa na pozytywną opinię?

Pozytywne wpisy muszą spełniać określone warunki. Przede wszystkim w chwili dokonania wpisu o terminowym spełnieniu zobowiązania musi upłynąć 12 miesięcy od jego uregulowania. Należność nie może być również spłacona z opóźnieniem większym niż 60 dni.
Najwięcej pozytywnych wpisów w bazie ERIF dotyczy wierzytelności mieszczących się w przedziale od 1000 do 5000 złotych. Wpisy te są dodawane do rejestru przez podmioty będące osobami prawnymi, jednostki organizacyjne nieposiadające osobowości prawnej lub osoby fizyczne prowadzące działalność gospodarczą. Oznacza to więc, że praktycznie każdy wierzyciel, wobec którego jesteśmy zobowiązani, może dodać do rejestru pozytywną lub negatywną informację o nas.

Tryb zgłaszania informacji pozytywnej

Pozytywna informacja o dłużniku może być zgłoszona na wniosek osoby, której ona dotyczy lub za jej zgodą. Ważne jest więc, aby konsumenci mieli świadomość jakie korzyści może im przynieść istnienie ich danych w rejestrze dobrych dłużników. Warto także podkreślić, że wniosek o umieszczenie naszych danych w bazie ERIF można znaleźć w internecie, a po wydrukowaniu i wypełnieniu można zostawić go u pożyczkodawcy. Firma taka będzie wtedy zobowiązana do przekazania naszych danych do BIG-u.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments

Szanowni klienci,

Chcielibyśmy zaproponować Państwu naszą usługę, której celem jest pomoc w poprawie Państwa wizerunku w Rejestrze Dłużników ERIF. Wierzymy, że każda osoba ma prawo do drugiej szansy i zasługuje na szansę na lepszą przyszłość finansową.

Nasza oferta opiera się na kompleksowym podejściu do sprawy. Pierwszym krokiem jest analiza Państwa sytuacji w Rejestrze Dłużników ERIF, aby zidentyfikować wszystkie potencjalne błędy, nieprawidłowości lub nieaktualne informacje wpływające na Państwa wizerunek kredytowy. Następnie, nasz zespół będzie śledził wszelkie powiązane dokumenty i będzie współpracować z ERIF, aby skorygować wszelkie błędy lub usunąć nieaktualne informacje.

Dodatkowo, oferujemy Państwu pomoc w negocjacjach z wierzycielami w celu uregulowania wszelkich zaległości finansowych. Nasz zespół specjalistów posiada szerokie doświadczenie w tej dziedzinie i zna skuteczne strategie negocjacyjne.

Pragniemy podkreślić, że nasza oferta jest skierowana do wszystkich, którzy pragną poprawić swoją sytuację w Rejestrze Dłużników ERIF, niezależnie od przyczyny wpisu. Naszym głównym celem jest pomoc i odbudowa Państwa wizerunku kredytowego, abyście Państwo mogli cieszyć się dostępem do korzystnych ofert kredytowych i finansowych.

Jeśli są Państwo zainteresowani naszą ofertą, prosimy o kontakt z naszym zespołem. Chętnie udzielimy wszelkich informacji i odpowiemy na wszystkie pytania.

Witam. mam wpisy w ERIF. Czy mam szanse na pozyczkę na 25000 zł?