Czyszczenie historii kredytowej

Pojawiające się problemy finansowe generują bardzo wiele kłopotów i trudności, które również rzutują na przyszłe inicjatywy. Zdarza się sytuacja, że kryzys, który miał miejsce kilka lat wstecz, sprawia trudności w uzyskaniu jakiejkolwiek pożyczki obecnie.

Dzieje się tak dlatego, że cała historia kredytowa jest archiwizowana w systemach (np. BIK), a dane na temat terminowości i spłat są widoczne dla wszystkich placówek. Dla instytucji, która posiada informacje o złej historii kredytowej, jest to sygnał, że klient może nie być do końca wiarygodny. Jest wtedy problem z uzyskaniem jakiejkolwiek pożyczki. Jednak jest kilka możliwości dla tego typu osób, które stanowią swoista alternatywę w uzyskaniu dodatkowych środków finansowych.

Po pierwsze na rynku działa wiele firm, które gwarantują „czyszczenie” historii kredytowej, a przez to większe możliwości w uzyskaniu pożyczki. Jednak należy wziąć kilka informacji pod uwagę. Po pierwsze nikt nie zaoferuje nam tego typu pomocy całkowicie za darmo. Z reguły prowizje owych instytucji są dość wysokie, często uzależnione od ilości negatywnych wzmianek w BIK (często tego typu firmy proponują np. 500 złotych za pozytywne załatwienie jednej zaległości).

Następnie należy wziąć pod uwagę fakt, że nikt nie jest w stanie definitywnie „wyczyścić” całej historii kredytowej. Na czym więc polega proponowana pomoc. W większości przypadków ogranicza się ona do kontaktu z zainteresowanymi placówkami i negocjowaniu warunków spłaty zaległości (jeżeli takowe istnieją) lub przyszłych pożyczek. Fakt jest taki, że owe instytucje proponują nam rzetelną, fachową i profesjonalna pomoc, ale negocjować z bankami i instytucjami finansowymi możemy również sami, zaoszczędzają pieniądze (ale tracąc czas). Jednak jest to alternatywa dla osób zadłużonych lub posiadających negatywna historię kredytową.

Po drugie są alternatywne możliwości uzyskania potrzebnych, dodatkowych środków. Na polskim rynku działa wiele instytucji pozabankowych, które gwarantują nam uzyskanie środków finansowych bez zbędnych formalności i zabezpieczeń. Nie weryfikują i nie sprawdzają również historii kredytowej w różnego rodzaju systemach informacji kredytowej. Z reguły zabezpieczają się poprzez różnego rodzaju zastawy tj. nieruchomości, samochody, rzeczy o określonej wartości. Często są to propozycje generujące znacznie większe koszty niż oferty bankowe, jednak wobec braku możliwości innego rodzaju, stanowią jedyne wyjście z trudnej sytuacji finansowej.

Z tego typu ofert korzystają zarówno osoby bezrobotne oraz takie, które nie posiadają stałego źródła dochodu. Należy jednak przed podjęciem tego typu decyzji rozważyć i przemyśleć wszystko. Wtedy już bezzwłocznie należy pilnować i mieć na uwadze terminy i wysokości zobowiązań. W przeciwnym razie istnieje poważne ryzyko utracenia na rzecz instytucji z którą podpisujemy umowę, przedmiotu zawartego w porozumieniu.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments

Nasz serwis specjalizuje się w profesjonalnym czyszczeniu historii kredytowej. Jeśli posiadasz negatywne wpisy w swoim raporcie kredytowym, które utrudniają Ci uzyskanie kredytu lub pożyczki, jesteśmy tu, aby Ci pomóc.

Nasi wykwalifikowani eksperci mają wieloletnie doświadczenie w branży finansowej i rozumieją, jak ważna jest czysta i pozytywna historia kredytowa przy podejmowaniu decyzji związanych z finansami. Działamy w pełnej zgodzie z przepisami prawa, zapewniając etyczną i legalną pomoc naszym klientom.

Nasze usługi obejmują analizę Twojego raportu kredytowego, identyfikację negatywnych wpisów i zastosowanie odpowiednich strategii, aby usunąć takie informacje z Twojej historii kredytowej. Pracujemy na najwyższym poziomie profesjonalizmu, dbając o poufność Twoich danych i zapewniając pełne wsparcie w każdym kroku procesu czyszczenia historii kredytowej.

Dążymy do osiągnięcia najlepszych wyników dla naszych klientów, pomagając im przywrócić pozytywny wizerunek w raporcie kredytowym. Jeśli chcesz skorzystać z naszych usług czyszczenia historii kredytowej i poprawić swoje szanse na otrzymanie kredytu, skontaktuj się z nami już dziś. Nasi eksperci chętnie odpowiedzą na Twoje pytania i omówią indywidualne potrzeby.

Masz pytania, wystarczy, że napiszesz do nas w komentarzu.

Jak mogę oczyścić moją historię kredytową? Czy można prosić o jakieś wskazówki? Kontakt do Państwa?